חיפוש

בושם לאישה בראי ההיסטוריה

המין האנושי מתחלק לגברים ולנשים, כאשר לכל קבוצת מין הגדרה מגדרית משלה ותפקידים חברתיים משלה. עוד מימי קדם נשים נתפסו כפיתוי עבור הגברים. ניתן לראות זאת כבר מימי בראשית, כאשר חוה פיתתה את אדם לאכול מעץ הדעת ובכך שניהם חטאו. זה ממשיך עם הסיפור של תמר ויהודה, חמיה, שפיתתה אותו כדי שיהיה למשפחה דור המשך. גם בימי המלכים, דוד המלך בזקנותו, לקח אישה צעירה שתשמש לו : " וּתְהִי-לוֹ סֹכֶנֶת; וְשָׁכְבָה בְחֵיקֶךָ, וְחַם לַאדֹנִי הַמֶּלֶךְ..." (מלכים א' א' ,ב').

בנצרות, הכוח של נשים נתפס כדבר שלילי, עד כדי כך שהיו שורפים אותן בטענה שהיו מכשפות. באיסלאם, נשים מחוייבות להתכסות מכף רגל ועד ראש ולא להבליט את נוכחותם.

נשים מפתות

נשים השתמשו בכמה דברים לפיתוי: דיבור, התנהגות, לבוש, גוף, תכשיטים וגם בושם לאישה. בושם קיים כבר אלפי שנים ושימש לכל מיני מטרות, החל מטקסים דתיים פגניים ולא-פגניים, מטרות רפואיות להברחת מזיקים, בישום לבית ולחפצים.  

גלגולו של בושם לאישה

בושם לאישה עבר הרבה גלגולים. כמוצר שנועד למלוכה עד שהגיע להמון העם וכיום זה נחשב מוצר צריכה בסיסי עבור נשים בכל הגילאים וממגוון הקבוצות החברתיות. גם הבושם לאישה עצמו עבר גלגולים. פעם הבשמים לאישה נעשה מצמחים מיוחדים, מתבלינים ודברים טבעיים בלבד והכל בתהליכים ידניים שגזלו זמן עבודה רב. כיום, כמעט בכל בושם יש אלכוהול לצד צמחים, פרחים, תבלינים, ניחוחות מהפרדס ומעצים וכו' וקיימים מפעלים רבים ומשוכללים שביומיום יכולים להגיע לייצור אלפי בשמים.

בושם לאישה בימינו

ניתן למצוא כיום מגוון עצום של בשמים לאישה. הביקוש הרב בקרב כל הנשים, הקלות שבה ניתן לייצר בושם לעומת פעם, המותגים והסלבריטאים שרוצים להיכנס לשוק הבשמים וכל שנה עוד מישהו מנסה את מזלו בכך.

שימושו של בושם לאישה

ניחוח של בושם לאישה נועד להישאר על העור זמן רב ולהפיץ ריח נעים כדי שלסביבה יהיה נעים להיות בחברת האישה. נשים למדו עם הזמן להתיז את הבושם במקומות אסטרטגיים בגוף על מנת שהריח יישאר לאורך זמן ויופץ לאוויר. מאחורי הברכיים, במרפקי הידיים, על הצוואר ומאחורי האוזניים – אלו המקומות הנפוצים שבהם מתיזה האישה את הבושם שלה. כך, גם היא נהנית כאשר יש סביבה ריח נעים כל היום, וגם סביבתה נהנית מניחוח הבושם לאישה המופץ בנעימות.

בלובן מור אנו שמחים להעניק לכם את ההזדמנות לרכוש בשמים בעלי שם שיתנו לכם הנאה ריחנית לאורך כל היממה.

סינונים
Sort
display