חיפוש

בושם לגבר לאורך ההיסטוריה

בושם לגבר כיום הוא אחד ממוצרי הצריכה היומיומיים המאפיינים ומגדירים גברים. לאורך ההיסטוריה, גברים השתמשו בכמה פריטים ואביזרים להגדרות מעמד, דרגה, כוח וכו'. לדוגמא, צביעת הפנים בעת מלחמה (שעד היום משתמשים באמצעי הסוואה זה בצבא) זה משהו גברי מובהק. לבוש מיוחד שנועד רק לגברים כמו שריון, כובעים וקסדות, ואפילו ה"קילט" (חצאית סקוטית לגברים). כלי נשק שגברים היו הולכים איתם לצידם באופן קבוע יומיומי, כגון: חרבות בימי הביניים, אקדחים במערב הפרוע וכו'. חלק מהדברים נועדו בשביל להפריד בינם לבין הנשים מבחינת תפקידי מגדר וחברה, חלק מהדברים נועדו עבור פעילות גברית מובהקת.

בושם לגבר בימינו

לרשימה הארוכה של חפצים ואביזרים גבריים נכנס השוק של בושם לגבר. מגוון של בשמים בניחוחות רבים ושונים שמתאימים לגברים. ריחם חזק ונשאר לאורך זמן על העור. היצרנים הבינו את הצורך של גברים למשהו שיהיה מיועד לשימושם בלבד, שיוסיף להגדרת המגדר שלהם, ולכן לא תמצאו בשמים בניחוחות פרחוניים ומתוקים אלא בושם לגבר יהיה חזק, דומיננטי, חריף קצת, עם נגיעות עציים, פרדסים, תבלינים כמו טבק והל.

גבר שיוצא מהבית לבילוי או אירוע לא ייצא לפני שלבש חליפה והתיז עליו מהבושם האהוב. בושם לגבר נהיה חלק מהדברים שמשתמשים בהם ביומיום ולכן ניתן למצוא כיום כל כך הרבה סוגים, יצרנים, גדלים, ניחוחות ועוד.

שימושים שונים של בושם לגבר

גבר יחליף בגדים בהתאם לסוג המקום והאירוע שאליו הולך וכך גם יחליף בשמים. בושם בניחוח X  מתאים ליום עבודה במשרד ובושם בניחוח Y מתאים לבילוי בערב. מכיוון שלגברים יש טעמים מגוונים, היצרנים והמותגים ייצרו מבחר עצום של בשמים לגבר, כדי שכל אחד יוכל לבחור מה אהוב עליו ומה מתאים לו בהתאם למקום, סגנון, אירוע שאליו הולך.

תפקיד הנשים בבחירת בושם

גם לנשים יש תפקיד גדול בבחירת הבושם לגבר. בין אם הגבר בוחר בבושם שלטעמו יהווה מקור משיכה עבור נשים, ובין אם אישה קונה לבעלה או לחבר שלה בושם בניחוח שמוצא חן בעיניה. בשני המקרים, דעתן של נשים משמעותית וחשובה עבור בחירת הבושם שנקנה.

משמעות הבשמים

הרבה מהבשמים נועדו לתת הרגשה של גבר חזק וחסון, וזה בא לידי ביטוי בשם הבושם, או בעיצוב הבקבוק והאריזה. לדוגמא: השם של בושם אינוויקטוס – בלתי מנוצח, הצורה של דיזל – אגרוף, רוב האריזות בצבעים זכריים כמו שחור, כחול, ירוק.

אצלנו ב Loven Mour תמצאו מגוון בשמים לגבר במחירים אטרקטיביים במיוחד בשבילכם.

 

סינונים
Sort
display