חיפוש

בושם שאנל – בושם שיש מאחריו הצהרת כוונות

קוקו שאנל, הייתה מעצבת אופנה צרפתייה שעמדה בראש בית האופנה "שאנל". היא הקימה אותו בשנת 1909 ובמשך 62 שנה שלטה בו ביד רמה עד מותה בשנת 1971. שאנל נחשבת לחלוצה בתחום האופנה המודרנית, והעיצובים שלה נחשבו לפמיניסטיים, אולי בגלל שהיא עיצבה בגדים פשוטים ונוחים לנשים, מה שהיה מנוגד למקובל בתקופתה. היא למשל החליטה לוותר על המחוך כפריט אופנה. שאנל היה גם בית האופנה הראשון שיצר בושם משלו, בושם קוקו שאנל שזכה להצלחה רבה, ובסופו של דבר הפך לניחוח המזוהה עם בית האופנה.

 

                                   בושם קוקו שאנל מספר 5

 

בושם שאנל - למה מס' 5

 מרלין מונרו הצהירה בשעתו כי היא הולכת לישון רק עם שאנל 5.  אולי בגלל זה ואולי בגלל עוד כמה סיבות אחרות הפך בושם שאנל לאטרקטיבי והוא נחשב לבושם הנמכר ביותר בעולם עד היום.

אז למה קוראים לבושם הזה בשמו? בשנת 1921 ביקשה קוקו שאנל מהבשם ארנסט ביואיקס שיפיק בושם שאנל לאישה עבור בית האופנה שלה. הבשם הכין עבורה שש דוגמיות ושאנל בחרה בניחוח החמישי ומכאן קיבל הבושם את שמו ונקרא שאנל מספר 5.

שאנל 5 הוא בושם שאנל הראשון, נחשב כבושם הנמכר בעולם, והוא חביב על נשים בכל הגילאים. יש המייחסים זאת לעובדה שזהו הניחוח הראשון בעולם שהופק כולו מחומרים לא-טבעיים (אלדהידים) מה שמאפשר לו להיות על-זמני.

 

                                      בושם קוקו שאנל מדמואזל

 

ניחוחות נוספים

מאז ועד היום ייצרה חברת שאנל כמה מאות ניחוחות. חלקם מבוססים על בושם שאנל מס' 5, ואילו אחרים מבוססים פחות על ניחוחות אלדהידים ויותר על ניחוחות פירותיים, עציים. לדוגמה הבושם שאנל מדמואזל שהופק בשנת 2001.

לשאנל יש גם מספר לא קטן של בשמים המיועדים למין הגברי, ביניהם ניתן לציין את שאנל בלו לגבר שהונפק בשנת 2010. שאנל בלו נחשב לבושם בעל ניחוח עמיד ונוכחות מתונה.

בושם שאנל חדש הוא גבריאל שאנל, את שמו קיבל הבושם משמה האמיתי והמקורי של קוקו שאנל שהיה בעצם גבריאל. במותג החליטו לחגוג מחדש את דמותה המסקרנת, המרדנית, מלאת התשוקה ושוברת המוסכמות. בנוסף, יצאו לאחרונה שני בשמים חדשים המבוססים על בשמים קיימים ומצליחים: בושם קוקו מדמואזל אינטנס לאישה ובושם בלו פרפום לגבר.

הבשמים של בית האופנה שאנל אהוים על כל העולם ונחשבים כמוצלחים במיוחד, ועל כן תמיד אפשר יהיה למצוא בין הקולקציה את הבושם שהכי מתאים לך.

 

                               בושם בלו שאנל לגבר

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display