חיפוש

בחירת הבושם הנכון

רכישת בושם הוא תהליך מיוחד ושונה מקניית מוצרים אחרים.לעומת, נניח, בגדים ונעליים, שבהם "מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל", לבשמים יש נטייה לחשוף את עצמם עם הזמן. כאשר אתה מוסיף חבורה של אנשים רועשים ומוסיקה סביבנו ואת המוכרים בחנויות הבשמים שמנסים למכור לנו דברים שאנחנו לא צריכים או להציע לקנות בושם פחות איכותי, אנחנו מקבלים תמונה שהופכת את השמחה של קניות ואת ההרפתקה של מחקר לסיוט.

 

אבל אל דאגה, אם תמלאו אחר שלושת הטיפים הבאים, כל ביקור בחנות בשמים יהיה משמעותי, יעיל ומרגש.

 

1. בחירת חנות הבשמים:הדבר הראשון שצריך לתכנן הוא המקום שבו תוכלו לבדוק את הבשמים. מלבד העובדה כי חייבים להיות שם טסטרים, יש לוודא שהסביבה והאווירה מתאימים. מוסיקה רועשת וקהל עלולים לעוות ולקלקל את הרושם שיש לנו מהבושם ולמנוע מאתנו לתפוס את כל הפרטים החשובים שיוצרי הבושם דמיינו. אם נוסיף ניחוחות מאנשים שגם הם מנסים את הבשמים, במוקדם או במאוחר לא תוכלו להריח שום דבר ולהבדיל בין בושם לבושם.

 

אנחנו ממליצים לבחור חלק של היום, כאשר אין אנשים רבים בחנות או בקניון. בדרך כלל, אלו שעות הבוקר, מיד אחרי הפתיחה, כאשר אפשר לנסות את הבשמים בחנות שקטה ובאווירה נעימה ורגועה.

 

 

 

זכרו, כי אנשי מכירות לעתים קרובות קיבלו הוראות והנחיות להציע לך בשמים מסוימים ולאו דווקא למכור בושם שיהיה אידיאלי בשבילך או מתאים כמתנה למישהו אחר. אל תאשימו אותם, ככה המסחר עובד אבל יש להיות מודעים לכך, כדי שלא יהיה מבחר גדול מדי של בשמים לבחירה או קבלת עצות שגויותתהיו מודעים לכך שהמוכרים עוברים לעתים קרובות הכשרה גרועה ונוטים לחזור על המידע שמשווקי הבשמים דוחפים לקהל.

 

סביר מאוד כי אנשי מכירות יודעים על בשמים בדיוק כמוכם ואם אתם משתמשי בשמים נלהבים, יש אפילו סיכוי גבוה יותר שאתם יודעים יותר מהם. נדיר שקורה שאתם נתקלים במוכר שמבין בבשמים ולהוט לעזור. כאשר זה קורה, כדאי לערוך היכרות, לזכור את שמו/ה, ובכל פעם לחפש את האדם הזה כדי שיעזור.

 

עכשיו, אחרי שאתם לוקחים את העניינים לידיים, הגיע הזמן לעבור לשלב השני:

 

לנסות את הבושם. החלק החשוב ביותר של התהליך. זהו החלק המבלבל והמתסכל ביותר של התהליך - לעמוד לפני שורות של בקבוקי בשמים בצבעים, עיצובים וריכוזים שונים. אבל עם המידע והטיפים שתקבלו כאן הבלבול והתסכול יהיו מסודרים ויעניקו הנאה בקנייה. נתחיל עם ה"ערכה". יש לנו כלים מוגבלים מאוד לנסות את הבשמים - מעט עור ורק אף אחד שמתעייף בקלות.

 

כל מה שצריך הוא עט ופנקס לכתוב התרשמויות ומעטפות קטנות או שקיות לשים בהם נייר או טישו שיספגו את הבושם.

 

קבעו לעצמכם מטרה, החליטו מה תרצו לנסות באותו יום בחנות הבשמים. האם חידושים? האם בשמים שונים מאותו מותג כמו גרליין, נרסיסו רודריגז או ורסצ'ה? או אולי תרצו לחפש ניחוחות אוריינטלים או עונתיים, כמו מונטל וקריד? אם יש מטרה, מומלץ להכין רשימה של בשמים אותם תרצו לנסות.

 

צעד חשוב מאוד הוא להכין את העור ואת האף בבית לפני שיוצאים. הימנעו מלשים בושם או קרם. לא רק שהאף שלכם יהיה רווי בהתחלה ולא תוכלו להרגיש במלואו את הבושם הנבדק, זה גם עלול למנוע ממה שאתם בודקים לחשוף את כל שלבי הניחוח בפניכם. אפילו בקרם אל-ריח יש חומרים שחוסמים את הריח.

 

עכשיו שמילאתם את כל הצעדים הדרושים בבית, הגיע הזמן ללכת לחנות הבשמים. כאשר אתם מגיעים לקניון, לכו ישר לשם. האף הכי טרי ומוכן מיד לאחר שהייתם בחוץ באוויר צח. זה חיוני כדי לעשות את הצעדים הבאים בהקדם האפשרי, כי האוויר בחנות בושם מלא ניחוחות.

 

 

 

 

 

 

 

 

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display