חיפוש

בשמים מקוריים

כיצד לזהות שהבושם מקורי ולא מזויף

 

 

ישנן מספר דרכים לזיהוי מקוריות הבושם.

במאמר זה נסביר  את הדרכים השונות להבדיל בין בושם מקורי למזויף. הזיהוי מתחיל במראה החזותי ומסתיים במספר הזיהוי שלו.

  • כיתוב - בחלק מהבשמים המזויפים יש שגיאות כתיב על אריזת הבושם עצמו. לדוגמא, Desir  במקום Desire .
  • מראה האריזה - האריזות נראות דומות אך כשמסתכלים מקרוב ניתן לראות שהצבע לא בדיוק תואם, שאיכות ההדפסה לא הכי טובה. לדוגמא:

בשמים מקוריים - כיצד לזהות

הבושם Guilty  של  Gucci. הבושם מצד שמאל הינו הבושם המקורי והימני הוא המזויף. ניתן לראות שצבע האריזה  לא אחיד, כמו כן צבע הסמל הוא פשוט ולא באותו גוון.

  • מראה הבקבוק – ישנם שינויים קלים במבנה הבקבוק. צדי הבקבוק אינם תואמים ונפח הבקבוק גדול או קטן יותר מהבקבוק המקורי.

פקק הבקבוק (אם יש) לא יושב טוב, קשה לסגירה ונדמה כחיקוי של הבושם המקורי.

  • ביצוע התזה - אם ננסה את ההתזה נשים לב שבבושם המקורי ההתזה נלחצת בקלות ויוצא ספריי המתפזר באופן אחיד. בבושם המזויף לחצן ההתזה קשה ללחיצה והספריי קטן ולפעמים יוצא כנוזל ולא כספריי.
  • מספר מזהה - ניתן להשתמש במספר האצווה ו/או בברקוד כדי לגלות אם הבושם מקורי או מזויף. מספר אצווה לקוח מתחום הייצור ופירושו חלק מסדרת ייצור. בעזרתו ניתן לקבל מידע על קו הייצור של מוצרים, עלויות, תנאים, תאריכי תפוגה וכו'. מספר האצווה מורכב מספרות ואותיות. הברקוד היא שיטת קוד המאפשרת לבצע קריאה אוטומטית של תווית המוצר ונותנת את המידע והפרטים על שם, יצרן, מחיר וכו'. השיטה הזאת מייעלת את העבודה במקומות שבהם צריך לבצע קריאות רבות, כמו סופרמרקטים וספריות. הקריאות הם קלט למחשב או לקופה רושמת. ישנם באינטרנט מספר אתרים שמאפשרים לנו להקליד את האצווה או הברקוד ולקבל מידע על הבשמים שרכשנו. אם מתקבל מידע ניתן להניח שהבושם מקורי. יש לשים לב שאין פה 100% אמינות לתשובה. לפעמים ברקוד של בושם מקורי לא ייקלט ובטעות נחשוב שזה בושם מזויף. אבל באופן כללי, אפשר להשתמש באתרים אלו כדי לקבל מידע עבור בדיקת בושם.

 מספר האצווה -

http://checkcosmetic.net/

ברקוד -

http://www.axicon.com/checkdigitcalculator.html

  • נוזל הבושם - בבושם מקורי הנוזל שקוף ונקי. בבושם מזויף הנוזל בדרך כלל אינו שקוף וניתן לרוב למצוא פיגמנטים ולכלוכים צפים בפנים.
  • ריח הבושם - הניחוח של בושם מקורי נעים ונשאר לאורך זמן. בבושם מזויף הניחוח אינו זהה, לא נעים ולפעמים ממש מסריח. בנוסף, הריכוז נמוך והריח מתנדף מהר.

 

ב Loven Mour  כל הבשמים מקוריים ונשמח לשרת אתכם בכל עת.

חפשו אותנו בחנות התאורה הזולה והאיכותית שלנו תאורת לד | תאורה סולארית | תאורה לבית גינה משרד במבצע

סינונים
Sort
display