חיפוש

בשמי יוקרה

   המילה "בושם", משמעה ריח טוב, יופי, טיפוח ומודעות לעצמך, אבל גם אופנה ועדכנות. בעידן הנוכחי השימוש בבושם מהווה תופעה נפוצה וחוצה גבולות ויבשות, תרבויות וזמנים. כולנו או לפחות רובנו, נוהגים להשתמש בבושם כל יום. אם יש משהו שיכול להעיד על טעמו של אדם, ולבשר על כניסתו לחדר, זהו הניחוח הנודף ממנו, כך שניחוחם של בשמי יוקרה, הוא בבחינת סימן היכר לטעמו וגם – איך לא – לעושרו של הנכנס לחדר.                                                           בושם אוונטוס 100מ"ל

השימוש בבושם – ההבדל בין נשים לגברים

המהפכה הפמיניסטית שחדרה לכל תחומי חיינו, הביאה לשוויון בין גבר לאישה שמתבטא בדברים שונים, כמו גם בתחום הבישום. כיום ישנם בשמים שלא מכירים בהבדל בין המינים והם מיועדים לגברים ונשים כאחד. בשמי יוניסקס נוטים להיות בשמים רעננים, קלילים, בשמים עציים עם ריחות ניטרליים. אולם בתחום בשמי יוקרה לנשים, עדיין קיימת כמות נכבדה של בשמים בעלי ריח כבד, עם נוכחות שנותרת לא מעט זמן על הגוף.

 

                                               בושם טום פורד שחור

 

הפרדה כזאת קיימת גם בתחום בשמי יוקרה לגברים. שם עדיין מככבים שמות קלאסיים של בשמים, כגון: בושם אלור של שאנל ובושם פרנהייט של דיור. ואכן אנשים מגיל 50 ומעלה נוטים, לרוב, להשתמש בבשמים כבדים, מתוקים ומתובלים, בשמים אוריינטאליים בעלי אחוז אלכוהול גבוה.

בשמי יוקרה – בשמי בוטיק

אפשר להשתמש בבשמים שהם בשמי יוקרה והם עולים לא מעט כסף, אבל הבעיה היא שלמרות שהם מצויינים, בסופו של דבר אין מדובר בריח מיוחד. בשמי בוטיק הם בשמים הנרקחים בעבודת יד מחומרי גלם איכותיים, והמיוצרים בבתי בישום שזו כל התמחותם, והם נמכרים במהדורות מצומצמות. לא יפלא איפוא כי בדור אינדיבידואלי של ימינו להריח כמו מישהו אחר זה פשוט כבר לא קול. כמובן שהאתגר העומד בפני המותגים הללו הוא מצד אחד למכור, ומצד שני להישאר נישתיים, כדי לא להפוך לעוד ניחוח שגרתי.

 

                                   בושם דיור פרנהייט

 

להריח כמו סבתא

טרנד אחר בתחום הבישום מכונה: גראני שיק, כלומר השיק של הסבתא, או לחילופין רטרו שיק. מדובר בבשמים קלאסיים מפנתיאון הבשמים הגדולים של התחום. וכשקהל חובבי הבשמים רוצה נוסטלגיה המותגים הבינלאומיים מתחילים להחזיר למדפים בשמים ישנים מזמנים עברו. כך, ניתן למצוא את הבושם שאנל מספר חמש לצד הבושם האדום של דולצ'ה וגבאנה.

 

                                    בושם שאנל מספר חמש

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display