חיפוש

דולצ'ה וגבאנה

חברת האופנה דולצ'ה וגבאנה  הוקמה על ידי צמד המעצבים האיטלקים דומניקו דולצ'ה וסטפאנו גבאנה. השניים, שהיו גם שותפים לחיים, עיצבו תלבושות ובגדים עבור לא מעט כוכבי קולנוע, וביניהם מדונה, מוניקה בלוצ'י, איזבלה רוסליני, קיילי מינו ועוד. בשנת 2005 הם נפרדו, אולם העסק המשיך להיות תחת שותפותם המאוחדת. כמו מעצבים רבים בתחום האופנה, גם שניים אלו עיצבו לא רק בגדים אלא גם בשמים אשר הפכו לכמה מהמובילים והאהודים בתחום הבישום.

 

דולצב גבאנה לייט בלו אינטנס לאישה Light Blue Intense Dolce Gabbana

בושם לייט בלו אינטנס של דולצ'ה וגבאנה

 

בשמים של דולצ'ה וגבאנה

 

 

כאמור דולצ'ה וגבאנה אחראים עד היום להשקתם של כ- 79 בשמים, הנמצאים במאגר הניחוחות שלהם. כאשר את המוקדם ביותר שבהם הם השיקו בשנת 1992, זהו בושם דולצ'ה וגבאנה האדום לנשים, וכשהחדיש ביותר הושק בשנת 2018,  והוא The One Grey לגברים. 18 רוקחי בשמים עבדו איתם והיו אחראים במהלך השנים הללו לשלל הניחוחות הזה.  

 

השערוריות של המעצבים

 

לאורך השנים מספר לא מועט של שערורויות דבקו בבית האופנה של Dolce & Gabbana ובשני בעליו. ראשית, אם אתם סבורים כי העובדה ששני המעצבים הללו היות שייכים לקהילה הגאה, יכולה לגרום לחברי הקהילה הזו להרגיש איתם בנוח הרי שסטפנו גבאנה באחד הראיונות עימו טען שאינו רוצה להיקרא גיי אלא פשוט בן אדם. ואילו בראיון אחר יצאו השניים נגד הורות להט"בית. אולם  אחת השערורויות הגדולות ביותר הביאה אותם להסתכסך עם אומה בת מיליארד אנשים, כן הסינים, אלו כעסו שבית האופנה האיטלקי יצא בקמפיין לעידוד המכירות בסין,  אלא שלדאבונם פרסומת הוידיאו שלהם ובה דוגמנית סינית מנסה לאכול פיצה במקלות אכילה סיניים, לא בדיוק הותירה את הרושם הרצוי. בשערוריות אחרות הם התכתשו עם כמה "סלבס" כמו מיילי סיירוס או לחילופין ויקטוריה בקהאם, אלטון ג'ון וריקי מרטין.

 

פרוביקטיוביות חושנית משולבת באסתטיקה

 

ואולי זהו בדיוק העניין, פרובוקטיביות, עם טעם מעולה שקשה להתכחש לו. את הגישה הזאת ניתן למצוא בבשמים השונים של החברה. המשדרים חושניות, מתיקות ומרירות כאחד. לעטות על גופנו בושם של דולצ'ה וגבאנה היא בהחלט סוג של אמירה, המייצרת נוכחות שקשה להתעלם ממנה.

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display