חיפוש

הרמס – שם של יוקרה

בניגוד למה שניתן לחשוב את השם לחברת הבישום הזו לא נתן האל היווני הרמס. למרות שפועלו של זה האחרון, שהיה בנם של זאוס והנימפה מאיה, היה זה שהקנה לבני האדם את היכולתת לשקול, לכתוב ולקרוא. אלא הרמס אחר, הרבה פחות אלוהי והרבה יותר ארצי. מסתבר כי את חברת הרמס הקים טיירי הרמס, ובתחילת דרכה היא עסקה דווקא בייצור מוצרי רכיבה שונים ואביזרים מעור. מאחר ואלו היו מוצרים שנצרכו על  ידי בני המעמד הגבוה הרי שמלכתחילה היא כיוונה למעמד זה. לכן גם לא יפלא שהלוגו שלה הוא של מרכבת דוכס המובלת על ידי סוסים. בהמשך דרכה פיתחה החברה אביזרים אופנתיים כמו תיקים או צעיפי משי ואט אט עברה כמתבקש לתחום הבישום. ואילו כיום היא נחשבת לאחת החברות היוקרתיות ביותר והיא נושאת מספר מותגי על. אז אם מדברים על מוצרי יוקרה, אין ספק שאם יש ברשותכם בושם הרמס בהחלט רכשתם מוצר יוקרתי נחשב ונחשק.

 

בושם הרמס לגבר - terre de hermes 200ml

 

טר דה הרמס א.ד.ט 200מ"ל Hermes Terre D'Hermes

 

 

מעל למאה ניחוחות שונים

חברת הרמס הצעידה במהלך השנים יותר ממאה ניחוחות שונים של בשמים. חלקם מיועדים לנשים וחלקם לגברים. בין הניחוחות החדשים שלה ניתן למנות את הבושם טר דה הרמס שהוא בושם הרמס לגבר שלא מעט גברים ציינו כי הוא מצטיין בריחו הלימוני, עצי, והמהווה שילוב של עדי הדר ופרחים. בושם הרמס לגבר זה משדר תחושת רעננות המתבטאת בריחו המתון שלמרות הכל נותר על הגוף לפרק זמן ארוך למדי.

בושם חדש יותר בין בשמי הרמס הוא בושם הרמס לאישה בשם Twilly שעטיפתו מזכירה את צעיף המשי הקטן והידוע של הרמס שלווה בהדפסים צבעוניים שונים ואלגנטיים, ואשר זכה בכל פעם לקשירה רבת דרכים או על הצוואר, או על התיק או כפריט אופנתי בכלל. כאשר ההדפס הנבחר במקרה זה על ידי יוצרת הבושם הוא דווקא של השולחן האסטרולוגי מימי הרנסאנס. ההסבר לכך הוא שהדפס זה מעביר את תחושת החופש ואת עליונות של המשחק עם הזמן. פקק הבקבוק זכה כאן אף הוא לעיצוב ייחודי בצורה של כובע קטן כאשר לצוואר הבקבוק הונח חוט דמוי צעיף, אין ספק כי אלו משדרים תחושה של שובבות יחד עם מראה צעיר ואלגנטי.

הבושם עצמו הוא שילוב בין ריח הג'ינג'ר לריחות של פרחים שונים. ובניגוד לבשמי הרמס אחרים הוא נוטה להיות פחות בעל ריחות פרי הדר. עדיין, למרות הכל, יש בו מן הנועזות והוא בהחלט בושם הרמס לאישה המיועד לנשים צעירות המעוניינות לשדר יוקרה ושיק כאחד.

 

בושם הרמס טווילי לאישה | Hermes Twilly

טווילי הרמס 85מ"ל א.ד.פ - Twilly Hermes 85ml 

יוצרים של בושם הרמס

למרות העובדה שחברת הרמס היא בין חברות הבישום הותיקות, שהרי היא הוקמה עוד ב-1873, הרי שהיא במשך שנים נמנעה מלדבוק במעצב אחד. ורק החל משנת 2004 היא בחרה במעצב הבית שלה, ז'אן קלוד אלאנה, שבזכותו הפך למשך שנים קו הבישום שלה ליציב יותר מה שמאפשר בשנים האחרונות להבחין בין בושם הרמס לבשמים אחרים. אולם בתקופה האחרונה חל שינוי גם כאן,כמו בכל תחום הבישום.

יוצרי בשמים באופן מפתיע הם ברובם גברים ורק בתקופה האחרונה החל התחום לקבל אליו יותר ויותר נשים. כך גם לגבי בית אופנה ותיק כמו הרמס אשר במשך שנים ייצר בשמים שעוצבו על ידי גברים. ואילו את בושם הרמס החדש יותר לנשים את ה- Twilly ייצרה דווקא אישה, כריסטין נאז' שהיא כעת יוצרת הבשמים הרשמית של הרמס. זהו בושם הרמס רביעי שיוצר על ידה, ונראה שאין בכוונתה לעצור כאן.

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display