חיפוש

טום פורד

טום פורד

לפעמים אנו ניתקלים בשם של מעצב או חברת הלבשה, ולא תמיד ידוע לנו מי הם בעליה, כלומר מי האיש או האישה שנמצאים מאחורי השם. מעצב העל טום פורד הוא מי ששמו עולה מפעם לפעם, אבל מעטים מאיתנו יודעים על האיש הזה, מיהו ומהם כישרונותיו. אז הנה הצצה קטנה לחייו של האיש ופועלו.

 

בושם טום פורד אומברה לגבר

אומברה לדר מבית טום פורד

 

מי אתה טום פורד

ישנם מי שכישרונם הוא הרבה מעבר לתחום אחד מצומצם. אנשים שהם מולטי טאלנטס – מרובי כשרונות, אחד כזה הוא טום פורד. הוא נולד וגדל בארצות הברית אבל בחר לחיות באירופה יחד עם בן זוגו, לאחר שזה האחרון החלים ממחלקת הסרטן. הוא עוסק בעיצוב אך גם בבימוי, בעריכה ובמה לא? והוא בעיקר סוג של פריק קונטרול, אחד שרוצה שהכל יעבור תחת ידיו ושהוא יוכל להגיד את המילה האחרונה.

טום פורד החל את חייו הבוגרים כשחקן שהלך ללמוד עיצוב. לא פלא שבתחילת דרכו היו מעטים שהימרו עליו. אבל לאחר שהתעקש, הצליח להתקבל לאחד מבתי האופנה האמריקאיים, ומשם התגלגל לכמה נוספים. לבסוף החליט כי האופנה האמריקאית אינה מעניינת אותו ועבר לעסוק באופנה אירופאית. הוא הפך למעצב העל של גוצ'י, בתחילה לעיצוב בגדי הגברים והנעליים, ולבסוף למי שמפקח על כל העיצובים של החברה. את המותג שלו הקים בשנת 2004. ושנה לאחר מכן הקים חברת הפקות שהפיקה סרט בבימויו בשם "סינגל מן", אשר זכה בפרסים רבים, כולל פרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר.

 

בושם פאקינג פביולס טום פורד

בושם פאקינג פביולס

 

עיצוב בשמים – מספר רבדים

את ריבוי הכשרונות הללו ניתן למצוא מן הסתם בליין הבשמים של חברת טום פורד אשר החל משנת 2006 והוציא לשוק העולמי עד היום כ- 81 בשמים. ברובם של אלו מנסה טום פורד לתאר את הניגוד המרתק בין האדם המוחצן והמהות הפנימית של האדם, ללא קשר אם מדובר בגבר או באישה. התוצאה היא יצירתו של פורפיל ניחוח מתוחכם ומרשים לשני המינים, האחד אלגנטי והשני חושני ומפתה. המתח בין הפנימי למוחצן ובין היוקרה למסתורין, נרקח ביד אומן לניחוח יחיד ומיוחד, ומקרין הרמוניה ממגנטת של אלגנטיות יוקרתית. כך, ניתן למצוא בשמי יוניסקס רבים, כגון:  בלאק אורכיד, וולווט אורכיד, אשר קהל היעד אינו מוגדר אלא מטושטש מבחינת מגדר. לצד אלה, יש בשמים יותר מובהקים גסר או אישה, כמו: ווייט פאצ'ולי,  טום פורד פור מן.

 

טום פורד בושם נרולי

בושם נרולי טום פורד

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display