חיפוש

נרסיסו רודריגז

כולנו יודעים כי בושם שווה אופנה. וכי קיים קשר חזק בין הבשמים לבין האופנה. במיוחד כאשר מותגים רבים של בשמים, נושאים את שמם של מעצבים מעולם הבגדים והנעליים. ובאמת לא פעם בדומה לקולקציות אלו המתחלפות ומשתנות מעונה לעונה, בהרבה מאוד מקרים כל עונה מביאה עימה ניחוחות חדשים. אז איך בוחר מעצב את הבושם שהוא מעוניין להשיק. נרסיסו רודריגז, אחד המעצבים הבולטים בארצות הברית מגלה לגבי הבושם שלו נרסיסו: "הייתי בהלם כשגיליתי שמעצבים שרוצים להשיק בושם, בסך הכל בוחרים דוגמא אחת מתוך 20 תרכובות שמציעה להם חברת השיווק", אולי כי בשבילו בושם הוא הרבה יותר מעוד מוצר, בעיניו מדובר ביצירת אומנות.

 

נרסיסו פיור מאסק | Narciso Pure Musc

נרסיסו פיור מאסק Narciso Pure Musc

 

כמה מילים על המעצב

נרסיסו רודריגז הוא מעצב בן להורים ממוצא קובני המתגורר בארצות הברית. בשנת 2003 הוא זכה פעמיים ברציפות, בפרס היוקרתי לעיצוב בגדי נשים מטעם אגודת המעצבים לבגדי אופנה. ואילו בשנת 2008, מישל אובמה לבשה שמלה שלו בערב ההכרזה של בעלה לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה. מאותו יום הפך נרסיסו לאחד מהמעצבים המובילים בארצות הברית, והוזמן לעמוד בראשם של כמה מבתי האופנה המוכרים, כמו גוצ'י ואחרים.

 

נרסיסו רוז' אדום | Narciso Rouge

נרסיסו רוז' Narciso Rouge

 

נרסיסו רודריגז – בשמים מיוחדים

את הבושם הראשון שלו Narciso , אותו השיק בשנת 2003 דאג הוא לייצר לפי דרכו, ולפי דרכו בלבד. השיטה המקובלת, כזו שבה מציגים בפני המעצב את התרכובות ומהן הוא יצטרך לבחור אחת, נראתה עבורו בלתי מתקבלת על הדעת, בעיקר משום שרצה להעביר מסר אחר לגמרי מלבד איזשהו ניחוח בעל תו פופולארי. ייתכן כי הצורך הזה לייצר את הכל באופן עצמאי הגיע אליו כבר בילדותו, שעה שהוא חי כבן למהגרים מקובה, בסביבה שבה אנשים גזרו זה לזה את השיער, תפרו בגדים בעצמם ויצרו כמעט הכל מחפצים שמצאו מסביבם.

 

נרסיסו פודרה | Narciso Poudre

נרסיסו פודרה Narciso Poudre

 

נרסיסו מנסה לשדר את העל זמניות והנצחיות בסגנון העיצוב שלו. ובאמת הבשמים שלו נחשבים לייחודיים, אחרים ושונים מהמקובל. בשיחה איתו התוודה כי היו מי שסברו כי הוא משוגע מאחר וביקש לשים מאסק בבושם שלו, הנחשב לגס והמוני.

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display