חיפוש

פאקו רבאן

בעולם האופנה קוראים לו "הילד הפרוע". ואכן המעצב ממוצא ספרדי פרנסיסקו רבנאדה קורבו, או כמו שהוא מוכר בעולם האופנה פאקו רבאן בן ה-84, הצליח במשך השנים להפתיע לא פעם את עולם האופנה בעיקר בשל שימושיו הנועזים בטכניקות וחומרים שהיו זרים למדי לעולם האופנה בטרם זמנו. אז הנה כמה עובדות מפתיעות על מעצב העל שהקים לפני יותר מחמישים שנה את בית האופנה שלו שממשיך להצליח עד היום.

 

בושם אולימפיה פאקו רבאן לאישה

 

הכל מתחיל מהבית

אפשר כמובן להסביר את הנטיה שלו לעיצוב בעובדה שאמו היתה התופרת הראשית של מותג העל בלנסיאגה בספרד. פאקו הצעיר נפרד מאביו, שהיה קולונל רפובליקני שהוצא להורג בזמן שלטונו של הדיקטטור הספרדי פרנקו, בגיל ארבע. אז הוא עבר עם אמו לפריז, ושם ניתן להניח התעצבה זהותו האישית והעיצובית, כולל כמובן חיבתו הרבה לעולם הבישום ולניחוחות הבושם הצרפתי.

 

פאקו רבאן אינויקטוס אינטס - Paco Rabanne - Invictus Intense

 

ובאמת את ראשית דרכו בעולם העיצוב עשה פאקו רבאן כמעצב אביזרים, קישוטים לבגדים ותכשיטים כאשר יחד עם אימו החל ליצר עבודות רקמה וכפתורים לבתי אופנת עילית כמו דיור, ג'יבנשי ובלנסיאגה. משהלך ללמוד, פנה ללימודי ארכיטקטורה, ולמרות שבפועל מעולם לא עסק בתחום הרי שזה השפיע על עבודתו כמעצב אופנה. פאקו הצעיר "בנה" בגדים מחומרים קשיחים שחוברו באמצעות מסמרים, שרשראות וחוטי ברזל. כמובן שהוליווד אימצה אותו לחיקה שעה שעיצב עבור ג'ין פונדה את בגדיה בסרט המדע הבדיוני "ברברלה" בשנת 1968, מה שהביא לו כמובן פרסום מאוד נרחב.

ובאמת לפאקו רבאן יש רומן ארוך מאוד עם מתכות והוא אכן עושה בהן שימוש רב בעבודתו. בתחילת דרכו הוא ייצר שמלות שהיו מורכבות ממלבני מתכת ודיסקיות ממוחזרות. ניתן לראות אהבה זו גם בעיצובם של בקבוקי הבישום של המותג שלו מתחילת דרכו ועד היום. העיצובים המיוחדים והשימוש במתכות לא פסחו גם על האיבזרים שעיצב. כמו התיק 69 LE שעוצב על ידו בשנת 69 ונחשב עד היום לתיק אייקוני.

אבל פאקו רבאן היה פורץ דרך גם בעוד כמה דברים כמו העבודה שבשנות השישים שילב דוגמניות שחורות בתצוגות האופנה שלו, אשר נחשבו לא פעם ליוצאות דופן ואפילו שנויות במחלוקת.

 

בושם אינויקטוס פאקו רבאן לגבר

 

 

הבושם הראשון של פאקו רבאן

את הבושם הראשון שלו ייצר פאקו רבאן בשנת 1968 שעה ששיתף פעולה עם בית הבישום הספרדי “Puig”, אז השיק את הבושם האגדי קאלאנדר. מאז הושקו כ-85 ניחוחות שונים, שהאחרון שבהם הושק לאחרונה בשנת 2019. בין הבשמים שלו ניתן למצוא את סידרת מיליון אשר הושקה לראשונה בשנת 2008. בתחילה הושק בושם לגבר שהגיע בבקבוק מקורי בצורת מטיל זהב, ושנתיים מאוחר יותר הצטרפה אליו הגירסה הנשית של ליידי מיליון. לאחרונה הושקו שני בשמים חדשים בסידרה והם המיליון לאקי 1 לגברים וליידי מיליון לאקי לנשים. ברור לעין כי עטיפתם של הבשמים הללו עברה שידרוג וכעת הם עטופים במטיל פלטינום זוהר.

אחד הבשמים האחרונים שהושקו על ידי בית האופנה הזה הוא פיור אקסאס. בתחילה הושק בושם עבור הגברים ושנה מאוחר יותר עבור הנשים. הבושם הזה מגיע בבקבוק אלגנטי עשוי מזכוכית יוקרתית, הבנויה בשורות עם גוון כחול עמום ושינוי דה גראדה הדרגתי הפונה מן הגוון העמוק ביותר לגוון של כחול מחשמל. את שם המותג כמו גם שם הבושם ניתן לפגוש כשהם מתנוססים בגאון בגוונים של זהב חם בחזית הבושם, את גבו של הבקבוק הזוכה לעיצוב סקסי במיוחד, מעטר נחש זהב המגיע מאחוריו ומתרומם אל על. הפרזנטור שלו הוא הדוגמן הפורטוגזי הנריקס.

כתוב תגובה
סינונים
Sort
display